“Amerika most vagy soha napja” (Medium)
Minden választási év kemény Amerikában. Azonban most úgy tűnik, az idei mindennél keményebb lesz. A Kínával vívott kereskedelmi háború mérséklődni látszik, a január 15.-én aláírt kereskedelmi szerződés nyomán, de továbbra is nyomás van a kapcsolatokon, mivel Amerika Kínát hibáztatja a Korona Vírus járvány kirobbanásával. Miközben a vírus komoly pusztítást okozott Amerika szerte, majdnem 2 millió ember fertőződött meg, és több mint 100 ezer ember halt meg napjainkig, az Amerikaiak országszerte elözönlötték az utcákat és erőszakos módon tüntettek egy afroamerikai halála miatt, aki egy fehér rendőr keze által hunyt el a letartóztatása során. Amerikának valóban egy szuperhősre lenne most szüksége, de az világosan látszik, egyetlen vezető nem látja a helyzetet úgy, hogy most vagy soha Amerika, és hogy az ország ő, és az ő embereinek a kezében lenne. Ha az emberek képesek lennének felülemelkedni a gyűlöletükön, és összefognának a köztük érzékelt különbségek felett egymással, Amerika valóban naggyá válhatna. Látni kell azonban, ha nem ez történik, Amerikával komoly lejtőre kerülhet.
Most azonban meg kell érteni, hogy a lángok sokkal többről szólnak, mint a meghalt afroamerikai tragikus esetéről, valójában Amerika sorsáról és jövőjéről van szó. A folyamat dinamikus, és gyorsan átterjedhet egy teljes, szociális összeomlásba, és akkor ki tudja mi jöhet még?
A helyzet nem fényes. Az emberek kifáradtak az állandó aggodalomban. Nem tudják, mit hoz a holnap, és aggasztja őket az ismeretlen események sorozata. Még ha az emberek meg is tudnák nyugtatni magukat, az állandó vásárlással, mihelyt a mindennapi élet újra indul, a vírus miatti korlátozások után – azonban ez nem lesz lehetséges, mert a karantén miatt egy fillérjük sem maradt. Elvesztik a munkájukat az emberek, az üzletek egy része tönkre ment, és egy ilyen illékony helyzetben annyi minden elveszett, és ez a veszteség sokkal nagyobb, mint George Floyd indokolatlan halála.
A most felcsapó utcai lángok ezért sokkal többről szólnak, mint a feketebőrű fiatal ember meggyilkolása, Amerika jövője a tét.
Akár honnan nézzük, Amerika a modern Babilon – etnikumon, hitrendszerek kezelhetetlen gyülekezete, különböző fajok sereglete, melyek vagy kényszerből, vagy egy álom nyomására érkeztek az országba. Ez az álom mára odalett, azonban az azt megihlető emberek maradtak, elöntötte őket a megalapozatlan gyűlölet egymás felé. Most azonban egy nemzetté kellene kovácsolódniuk, egy nem hétköznapi módon. Az egymástól, a lehető legjobban különböző és teljesen megosztott emberekből – akik valaha elözönlötték ezt az országot – kell egységes nemzetet létrehoznia az amerikaiaknak. Ehhez találniuk kell valamit, ami körül egyesülni képesek, ami jobban összetartja őket, mint amennyire a megosztottságuk, bizalmatlanságuk és az ellenségeskedésük elválasztja őket. Nincs más út. Ha nem találnak rá az egységükhöz vezető útra, a káosz mélyülni fog és a nemzet darabokra hullik.
Ehhez Amerikának fel kell adnia, hogy mindenkit egyformának hazudjon. Az emberek nem egyformák, és nem is kell annak lenniük. Ahogy nincs két szerv a testünkön belül, ami azonos lenne, nincs két azonos ember sem, természetesen nincsenek teljesen azonos emberi rasszok sem. Azonban, ahogy minden szerv a testen belül kiegészíti és szolgálja a többi szervet, ugyan ez a helyzet az amerikai társadalom esetében is. A különbségek nem eltörlendő minőségek az emberek között, hanem üdvözlésre méltó lehetőségek. Az erőnek, a társadalom rugalmasságának és az örömnek a végtelen forrásai. Amikor különböző, vagy akár egymással ellentétes szervek, a testeben, harmonikus módon működnek együtt a test érdekében, ez a valódi jele az egészségnek. Az amerikai társadalom csoportjainak, ehhez hasonlóan kell együttműködniük.
A globális erőszak veszélye miatt, a nemzetek most Amerikára figyelnek, mint mintára. Ha most Amerika széthullik, a gyűlölet miatt, az azonnal szétterjed a világban, ahogy a tüntetések már megjelentek Londonban, Berlinben és Torontóban. Ha az amerikaiak felismerik a felelőségüket, ami rájuk nehezedik, hatalmas segítséget jelenthet abban, hogy a világ túlléphessen évszázados félelmeken, gyanakváson, indulatokon.
Az emberi történelmet vérrel írták, a legtöbb esetben ártatlanok vérével. Történelmi időkben élünk, amikor az egész emberiség egyetlen, globális létezővé válik. Ez egy drámai és történelmi váltás, de ezt a fejezetet a sorsunkban nem a megszokott módon kell megírnunk, ezt tudatosan, eltökélten, a saját kapniakarásunkból kilépve, békésen kell megtenni. Az Egyesült Államok a vezetője ennek a folyamatnak, a legerősebb nemzet. A nemzete a legösszetettebb, és a felbukkanó szociális problémái, olyan kihívásokat demonstrálnak, amivel hamarosan az egész emberiség szembesül. Ez az Egyesült Államokat egyedi, úttörő helyzetbe hozta, amivel az egész emberiség útját kikövezi, példát mutatva az elfogultság, az ellenségeskedés és a félelem fölé emelkedésnek. Ezt fogják az amerikai emberek választani vajon? Csak ők dönthetik ezt el.
[265675]
Forrás: https://laitman.com/2020/06/americas-do-or-die-day-medium/