
Kérdés: Hogyan hathat ránk a spirituális (magasabb) világ zenéje a modern körülmények között, amikor az emberek eltávolodnak az igazi értékektől és anyagi élvezetekre törekszenek? Milyen mértékben befolyásolhatja a hallgatókat, akár tudat alatt is?
Válaszom: A spirituális (magasabb) világok zenéjében hatalmas, legfelsőbb erő rejlik, mert ezt a zenét az érzi, aki elérte világunk legmagasabb vezetési szintjét.
A természetet finom és magas szintjein érzi, ahol jelek és irányító erők alakulnak ki, amelyek aztán lejjebb és leereszkednek e világ szintjére, együttműködve az élettelen, növekvő, élő anyaggal és az emberekkel, alakítva gondolatainkat és vágyainkat.
Érzi azokat az erőket, amelyek a világunkba szállnak le, és bizonyos cselekvéseket hajtanak végre benne (ezt evolúciónak vagy történelemnek nevezzük) egy magasabb szinten. Ő mintegy felemelkedik a világunknál, és elkezdi érezni ezeket az erőket, amíg azok le nem szállnak a világunkba.
Abban a pillanatban, amikor érzi őket, sokkal erősebbek, mint amikor leszállnak és mindenféle végrehajtó jelbe öltöznek mindenféle anyagban, beleértve minket is.
Ezért, amikor egyszerűen csak halljuk a spirituális (magasabb) világok dallamait anélkül, hogy azokat bármilyen más alakzatra átvinnénk, azok jó, pozitív és előnyös módon hatnak ránk: megtisztítanak, magasabb vágyak felé terelnek, más emberekkel való jó együttműködés felé irányítanak.
Emellett hatalmas mennyiségű információt hordoznak. És bár nem értjük, pozitív és jótékony módon kezd el hatni ránk, azáltal, hogy kiegyensúlyozza, sőt gyógyítja (a szó legtágabb értelmében) az összes fizikai, erkölcsi és mentális hibát.
Úgy hiszem, hogy ezt a zenét orvosságként kell hallgatni. Maga a zene arra ösztönzi az embereket, hogy fokozatosan egyre mélyebben megértsék.
„Beszélgetések Michael Laitmannal” című műsorból, 2014.02.09.
