Soha nem túl késő a Zohárt olvasni
Kérdés:
A sorrend fontos-e, amikor a Zohár könyvét olvasom? Mi van akkor, ha csak most csatlakoztam a tanuláshoz? Mindent el kell-e olvasnom, amit eddiga pontig tanultak?
Válaszom:
Mindenek előtt nincs semmi különbség abban, hogy a Zohár könyvének melyik részét olvassuk. Írva van: „Nincs idő a Torában. Szóval nem számít, hogy hol kezded olvasni, a közepén, az elején, vagy a végén.
Szintén nem számít, mennyit értesz meg, vagy nem értesz meg, hogy a tanuláshoz csak most csatlakoztál, ez az első órád, vagy már régóta tanulsz Te csatlakozhatsz egészen az elejétől, vagy a közepén hangolod rá magadat a leckék által, amikor az anyag felét már vették.
Minden amit tanulunk, azok folyamatok , amik a következőkben fordulnak elő: Bina, Zeir Anpin, és Malchut (AHP), ahol az egész Felső Erő a Bina felett van. Pontosabban mondva Bina a Felső Erők kapcsolata velünk; Zeir Anpin az a rendszer, amely a Bina erőit vezeti a három vonal mentén, és a Malchut kapja meg ezt a három vonalat. A Malchuthoz kötödünk, és dolgozunk a Zeir Anpin hoz való kötödésen, annak érdekében, hoggy a Binához kötödjünk..
A kép ugyanaz marad az egész idő alatt, – Bina, Zeir Anpin, és Malchut. Nincs semmi más. Ezért nem számít milyen Kabbalista szöveget olvasol, legyen a Tora bizonyos része, vagy a Zohát könyvének részei, a szöveg változatlanul ugyanarról a dologról szól.– a lélek korrekciójáról a – Bina, Zeir Anpin, and Malchut
Ezért van az, hogy te nagy ismétléseket látsz a Zohárban, amelyik mindegyike különböző leírása annak, hogy a Fény hogyan érinti a lelket. Nem tudjuk, hogy a Zohár írói miért oly módon írtak, ahogy írtak, és miért használták ezeket a specifikus szavakat és azok szekvenciáit, De ezt természetes módon tették, az írásuk reflektál a Fény vágyra való korrekt akcióira, mivel a lélek felfele emelkedik.