Csak tények
Kérdés
Hogyan kerülhetjük el a kioktató és fenyegető hangnemet a magyarázatainkban?
Válasz
Azt kell megmutatni az embereknek, hogy amiről beszélünk, az nem a mi elképzelésünk, hanem a természet törvénye és megnyilvánulása.
Például, volt egy ismerősöm Oroszországban, aki az anyagok erősségének volt a szakértője. Egyszer véletlenül részt vettem egy előadásán. Bemutatott egy bizonyos részt egy tengeralattjáróból, majd levonta a következtetést, hogy „ez a rész nem fogja kibírni a terhelést. A tervezett működési feltételek között, össze fog omlani.” Valóban, a hallgatóság érzelmeinek és hitetlenségének ellenére, pontosan azon a módon történt, ahogy előre jelezte.
Lenyűgözött a szigorúan tudományos megközelítés: ez a természet törvénye és semmit nem lehet tenni. A tény az volt, hogy az adott rész nem állt ellen a nyomásnak.
Így kell megmutatnunk az embereknek, hogy ez nem a mi személyes véleményünk, hanem a természet törvényei. „Gyere és lásd saját szemeiddel. Kiabálhatsz, amennyire akarsz, nem fog segíteni. „
Minden a helyes magyarázatoktól függ, más szavakkal az oktatástól. Ez a mi teljes munkánk. Független az ember látásmódjától, én csak mindenkinek meg akarom mutatni, hogy az általam hordozott üzenet, nem tőlem származik, nem az én személyes véleményem, vagy vallásom. Ez a dolgok természete, nézd meg magad, hogy el hidd.
Természetesen anyagokat kell készítenem és hozzá igazítanom, hogy megfelelő legyen a közönségnek. De mindenekelőtt a feladatom, a tények bemutatása.
Képzeljük el, hogy valaki leugrik a 100. emeletről, mivel a 99. emeleten egy zöld szövetet feszül, amely egy pázsitnak tűnik a számára. Tehát el kell mozdítanom ezt az illuzórikus pázsitot az időben, és rá kell mutatnom, hogy mekkora a valódi távolság a földtől.
KN