Dr. Michael Laitman

Bármelyik pillanatban mindent jobbra változtathatunk

 Híradás (a Science Daily alapján):

„Hozzuk ki belőle a lehető legtöbbet: egy kutatás, mely felfedezi a jelen élvezetének motivációját”. Egy új kutatás szerint, az a gondolat, hogy csak korlátozott időnk van egy bizonyos aktivitásban való részvételre, arra késztet minket, hogy jobban értékeljük azt az aktivitást, és a lehető legtöbbet hozzuk ki belőle. Ez az eredmény támogatja azt a feltevést, hogy az által, hogy egy bizonyos érzékelés közben annak hamarosan bekövetkező végére gondolunk, felerősíti annak a jelenben való átélését, és hogy amennyiben arra koncentrálunk, hogy élményeink múlandóak, felerősíti élvezetüket a „most vagy soha” típusú motiváció alapján.

Kommentárom:

Minden pillanatban meg van arra a lehetőségünk, hogy magunkat, illetve a világot jobbra változtassuk. Amennyiben rendelkezünk ezzel a világhoz való hozzáállással, akkor mindig lelkesek vagyunk életünkkel kapcsolatban. Végül is a „világ” az, amit magunkon belül érzékelünk és felépítünk!

Kérdés:

Nem értem: amennyiben minden a gondolatokon keresztül képződik, mely az elménket is mozgatja, akkor mi ennek az eredménye? Mindez azért történik, hogy abszolút harmóniát, és a Teremtő felfedezését elérjük? De minek érdekében? És mi történik, amikor mindezt elértük? Mi volt az értelme a primitív ember megteremtésének, hogy önzőségünkben tündököljünk?

Válaszom:

Vágyunk fejlesztésének célja az, hogy elérjük a tökéletesség érzetét a vágyon belül. A legracionálisabb, leggyorsabb és legkönnyebb módja a tökéletesség elérésének (saját magunk korrekciójának) az amit a Teremtő mutat nekünk saját munkáján keresztül (Avodat HaShem).

Mint ahogy a felnőttek a gyerekeket tanítják a mi világunkban való élésre azáltal, hogy a megfelelő viselkedés pédáját nekik megmutatják, a Teremtő is példát mutat nekünk arra, hogyan viselkedjünk annak érdekében, hogy a világ elrejtett részét felfedjük. Azonban amennyiben saját magunk által cselekszünk, akkor olyanok vagyunk mint az olyan gyerekek akik nem rendelkeznek szülőkkel, vagy a megfelelő környezettel, és egy primitív szintről akarnak növekedni, és a modern világ életét megérteni. Hogyan lennének erre képesek, anélkül, hogy otthon, az óvodában, az iskolában és így tovább nevelésben részesülnének!?

Szólj hozzá

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

77 queries in 0,182 seconds.