
Család és házasság, negyedik rész

Változó idők – átalakuló család
Kérdés: Egyrészt az állandóan dagadó egoizmusunk pusztulásba viszi a családot. Másfelől, a házasság eltűnése ellentmond a természet törvényeinek. Végül is a természet nem azért teremtette a család alapegységét, hogy mint minimális környezet helyszínül szolgáljon az egyén fejlődéséhez?
Válasz: Korábban kizárólag egoista érdekek tartották életben a családot. Napjainkban természetünk a család pusztulását okozza.
Kérdés: A kabbala felől nézve, merre tartanak a dolgok?
Válasz: Oda, hogy biztosítsák a következő szintre emelkedésünket.
Kérdés: A jövőben a család, mint alapegység funkcionálni fog?
Válasz: A család teljesen át fog alakulni. A fő kérdés ez: „Hogyan emelkedünk spirituális értelemben?” Mert hogy semmi más indok nem elég, hogy ezt a súlyos terhet elvigyük, elviseljünk egy másik személyt magunk mellett, egyfolytában gondját viseljük neki vagy a gyerekeinknek.
Kész vagyok rá, hogy fizessek az „ifjúkori botlásaimért”, azaz azért, hogy „létre hoztam” egy-két gyereket, de ennyi. Ez így azonban nem család. Ha meg akarjuk menteni a családot, a gyerekeknél valami magasabb rendű értékre van szükségünk. Senki nem lesz hajlandó feláldozni magát a gyerekeiért. Még ha manapság léteznek is ilyen emberek, néhány generáció múlva mindez múlt idő lesz.
Kérdés: Kabbalista nyelven megfogalmazva: a Teremtő feltárásának célja nélkül nem lesz család? Az emberek nem lesznek motiváltak, hogy együtt éljenek? Ráadásul ott van a technológia is. A technológia fejlettségi szintje nem ölheti ki az emberből a család iránti igényt?
Válasz: Bárhonnan nézzük, bármilyen esetet vizsgálunk, oda jutunk, hogy a személy nem lesz rászorulva egy másik emberre, még fiziológiai szinten sem, mivel a nemek közötti uniformizálódás irányába haladunk. Mindent inkább, csak ne kelljen családot alapítani.