Baal Haszulam: Az egyén tettei megegyeznek az egész tetteivel
Baal Haszulam, “Bevezetés a Zohár Könyvéhez” 68-as pont:
Ne csodálkozzunk, hogy egyetlen személy tettei zuhanást, vagy emelkedést képesek okozni az egész világnak. Mivel az egy megváltoztathatatlan törvény, hogy “a többségi és az egyéni egyenlő”. És mindaz ami a többségben történik, megtörténik az egyéniben is. És ez igaz az ellenkező irányban is, mindaz ami az egyéniben történik, megtörténik a többségben is, mivel az általános nem jöhet létre, csak amikor az egyéni felfedeződik, az egyéni részek mértéke és minősége alapján. Így minden egyes személy tettei képesek a világot felemelni vagy ledönteni.
Baal Haszulam, “Béke a Világban”:
A társadalom minden egyes személye olyan, mint egy kerék, mely ugyanannak a gépezetnek sok másik kerekéhez van kapcsolva. És ennek az egyetlen keréknek nincs önmagában mozgásszabadsága, hanem mozgását a többi kerék mozgásiránya határozza meg, a gépezet általános céljának érdekében. És amennyiben egy kerék lerobban, akkor ezt a sérülést nem az egyetlen kerék szempontjából vizsgáljuk, hanem a teljes gépezet irányában tett szerepe és szolgáltatása szempontjából.
Baal Haszulam, “Béke a Világban”:
A közösségben csak azt találjuk, ami az egyéni részeiben található. És a közösség nyeresége, minden egyes egyén nyeresége is. Aki a közösséget megbántja, az saját magát is bántja, és aki hasznot hajt a közösségnek, saját maga is részt kap a haszonból, mivel részese az egésznek. És az egész nem ér többet, mint egyéni részeinek összessége.
KA