A Forrás érzékelése jelenti a különbséget az élvezet és a fájdalom között
Kérdés:
Hogyan képes a személy elkerülni a szenvedést?
Válaszom:
Kérdezzük meg magunktól: Ki okozza az összes problémánkat. és szenvedésünket? Amennyiben valóban érezzük, hogy mindez a Teremtőtől érkezik, máris jobban érezzük magunkat.
Ez hasonló a sebészhez, aki műtétet hajt végre rajtunk. Igazából ahogy teljes mélységében megértjük a betegségünket és a kezelés hatékonyságát, akkor egyátalán nem érzünk fájdalmat. Amennyiben megértjük, hogy a műtét képes minket jobbá tenni, akkor arra kérjük a sebészt, hogy minél hamarabb végezze el a műtétet!
Így ennek redeményeképpen nem is érezzük a szenvedést. A szenvedés érzése az nem a fájdalomból adódik, hanem azáltal, hogy nem érezzük ki okozza nekünk a szenvedést.
Amennyiben éreznénk, hogy a fájdalom az a sebésztől, és nem egy bűnözőtől érkezik hozzánk, akkor nem érzékelnénk azt fájdalomként, és még hálásak is lennénk annak, aki azt okozta, ahelyett, hogy kűzdünk az ellen, amit a bűnöző tesz velünk.
Szóval mindössze nem az hiányzik, hogy szétkapcsoljuk a fájdalmat a cselekedettől, hanem, hogy felfedezzük a Teremtőt, aki felelős mind a cselekedetért, és annak céljáért. Csak akkor leszünk képesek élvezetet érezni a szenvedés helyett.
Ez igazából egy pszichológiai probléma. Még tudományos kísérletek is kimutatták, hogy a test által érzett élvezetek és szenvedések ugyanazokból a folyamatokból erednek. A fájdalom, és élvezet csak két ellentétes irányba mutató érzelmi kiugrás. A test számára ugyanazt jelentik, és csak később elménk érzékeli őket különbözőnek. A test azonban ugyanolyan módon érzékeli őket.