Dr. Michael Laitman

Miért van szükségem erre az elképzelt világra?

Kérdés:

Mi a Kabbala tudományának hozzáállása a valóság érzékeléséhez?

Válaszom:

A hozzáállás nagyon egyszerű. Az emberi lény az egy vágy. Ez a vágy elképzeli magát belülről kifelé – ki vagyok én, mi vagyok én, miből állok, hogyan létezem, és azt is, hogy hogyan érzékelek? Emellett azt képzeli, hogy ő látszólag kívül létezik ezen a vágyon, mintha létezne egy másik formája a vágynak, valahogy a vágyon kívül megjelenítve.

Létezik egy rés a között a vágy között, mely látszólag hozzám tartozik (melyben én elképzelem magamat), és a között a vágy között melyben érzékelek mindent mely körbevesz engem. Az a vágy melyben elképzelem az én külső környezetemet az le van kapcsolva az én belső „énemről”.

A külső vágy idegennek érződik a belső vágyamhoz viszonyítva, azonban én azt csak akkora mértékben elemzem, amekkora mértékben a belső vágy abból képes hasznot hajtani, azaz, amennyire a belső vágyamban azáltal élvezetet vagyok képes kapni. Ennél fogva megölhetem a külső vágyat, megszabadíthatom azt minden élettől és Fénytől, mivel nem érdekel mi is történik vele. A legfontosabb dolog számomra, hogy megszerezzek belső vágyamon belül. A külső vágyakat csak arra használom, hogy hasznot hajtsak belső vágyam számára.

Miért érzékeljük a világot és magunkat ilyen módon? Báál HaSzulam elmagyarázza hogy csak egy vágy létezik, de abban két belső alapvető különbség létezik – a felosztás a belsőre és külsőre. Ezen a törésen keresztül a Teremtő képessé tett minket arra, hogy érezzük a különbséget Ő és magunk között – hogy érezzük mennyire ellentétesek vagyunk egymással, és hogy Ő mennyire távol van tőlünk. Azonban ahelyett, hogy Őt látnánk, mi elképzeljük ezt a világot magunk körül.

Szóval milyen más módon lenne Ő képes Magát, az adakozás tulajdonságát beilleszteni belénk a megszerzés tulajdonságába? Mindezt úgy teszi, hogy példákat ad arról, hogy a természetnek ez a két formája mit jelképez, mit is jelent az adakozás és megszerzés.

hzs

Szólj hozzá

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

71 queries in 0,193 seconds.