Dr. Michael Laitman

A fő gondolat

Kérdés:

Hogyan használhatjuk a gyakorlatban a „sokak imáját” a gyűlésen? Milyen gondolat, milyen viszonyulás a többiekhez ajánlatos a gyűlés idején?

Válasz:

7,000 ember lesz a gyűlésen. Ez hatalmas erő! Ha csak kicsit is  társulni kezdenek (az egyéni képességeik szerint, hisz vannak „nagyok” és „kicsik” tapasztaltak és kezdők köztük) ha akarják, hogy részévé váljanak a folyamatnak, ez már elég. Azért, mert a szellemiségben az erő minősége fontosabb, mint a mennyisége. Ha van egy vezető, aki tudja az utat s mindenki követi őt, akkor mindenkit eljuttat a célhoz.

Van egy nagy és tapasztalt csoportunk, akik már 15 éve tanulnak. Ezek az emberek tudják és értik, mit kell tenni. És ha még pár ezer tanuló belép, nem számít, mert a szelem a piramis csúcsáról jön. Ezért mindenki egy irányba társul  és a „sok” az „egy” lesz, „egy ember egy szívvel”. Tudjuk a korábbi gyűlések tapasztalatából, hogy éppen ez történik.

A gyűlés alatt mindenki sokféle belső érzést megél: néha menekülni akar, néha visszatérne. Ez a belső munka erejét mutatja, a kijavítások intenzitását és az elemzésekét belül. Három nap alatt elérhet olyan eredményeket, amiket máskor egy év alatt ér el, vagy még akkor sem. Ezért áldásos a gyűlésen részt venni.

Minden nap adok előadást a gyűlés alatt, s ezen túl lesznek társas találkozók, szemináriumok, kultúrműsorok, étkezések, s egyebek. Mindez azt célozza, hogy a sokból egyet teremtsünk, hiszen egygé kell válnunk, hogy a Teremtőre hasonlítsunk. Ezeken át értjük meg, hogy mit is jelent a „szeresd felebarátodat”.

Valamit szükségképpen elérünk ha erre haladunk. A végtelen társulást nem tudjuk elérni, de az 1/125-öd részét, a legkisebb szellemiségi szintet elérhetjük így. És akkor érezni fogjuk, hogy van köztünk egy kis Fény, ami a szellemiségi élet érzését adja. Ebben az érzésben a test felett vagyunk és érzékelünk egy másmilyen erőmezőt, a fizikai érzékeléstől eltérő dimenzióban.

Mindezt a köztünk kialakuló társulás eredményezi, a sokak imája. A „sokak imája” azt jelenti, hogy kérjük az adás késztetését sok ember felé, hogy ebben a késztetésben érezzük meg a Teremtőt.

Kérdés:

A gyűlés melyik részében várhatom ezt az érzést?

Válasz:

A felkészüléstől függ ez. Ha jól felkészülünk, ha ismerjük az anyagokat és az előadások témáit, megtanuljuk a dalokat és részt veszünk a kérdések megírásában és megválaszolásában, akkor semmi sem fogja megakadályozni,  hogy megtapasztaljuk a kölcsönös társulást és a minket egyesítő Felső Erőt már az első nap végére.

kgy

Szólj hozzá

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

77 queries in 0,158 seconds.