
Adásban vagyok: kell több?
Kérdés:
A betűk “szellemiségi” szinten mit jelentenek?
A válasz:
Lényegében a betűk erők, tulajdonságok, a Malkutra ható felső hatás erői. A Malkut, per se, önmagában az összes lélek egysége, társulása. Ennek az egységnek tartalmaznia kell a 22 betűt és sz 5 véghangzót (MaNCi-PeCh), a sokféle tórai megjelenésükkel együtt: kezdve az első szó (Beresit) B betűjével s az utolsó szó (Izráél) L betűjéig.
Kérdés, hogy mi az alapbetű, aminek megkapásával elérjük a teljes kijavulást? A javítást intéző szerkezet, a Bina tulajdonságait és a teremtővel való dialógust, melynek fő betűi a Szamech (ס) és a Mem (מ), még ezek sem garantálják a sikert.
A Szamech szimbolizálja a felső részét a Bina (Értelem) szfirának. (Szám-gömbnek). Az első látásra ez a legmagasabbnak tűnik. nem kaar magának semmit, csaka dást akar, részévé válni az Adónak, a vágyak fölötti létszint ez, oda nem ér el az anyag robbanása.
A Mem tartalmazza végső formájában a Szamech-ot; mi több, tele van mások vágyaival akiknek képes leszek adni. Mi lehet még efölött, ha másra már nem vágyom, s úgy törődöm másokkal, mint egy anya a gyermekével ?
Tehát a Szamech és a Mem minden adás-feltételt teljesít: a félelem miatti megbánást és a szeretet miatti megbánást is képviselik. Miért nem tudnak minket ők kijavítani, mi hiányzik belőlük?
Csakis a Bét betű hiányzik (ב) szimbóluma az áldásnak (bráchá) , a varászlatos tulajdonság ez, a Felső Erő különlegessége. Mutatja, hogy nem számít semmi: se a lélek, se a szív, se a tanulásra fordított idő, nem, semmi, amibe bele tudunk gondolni. Egyik sem visz át a szellemiség adó-világába.
Ez a fő mondanivalója a Zohár bevezetésének betűkről szóló cikkének. Hogy csak az áldás segíthet.
kgy