A törés: fény-szikra minden részben
Kérdés:
Hogyan különbözik a munka a “gonosszal” és az “igazzal”?
Válasz:
Először is, értsük meg, hogy itt az embernek a Teremtővel kapcsolatos viszonyával összefüggő állapotok megtapasztalásáról beszélünk. Ahogy a Báal HáSzulám elmondja a Tíz Szféra Tanának Bevezetésében, át kell mennünk eme állapotokon az ösvényen: a teljesen gonosz, a nem-teljesen gonosz, a tökéletlen igaz és a tökéletes igaz állapotain.
Hogyan mérem meg ezeket a helyzeteket? Bárkit megkérdezünk, azt fogja mondani, hogy a tökéletes igazak közt van, esetleg tökéletlen igaz. De az egyetlen mérce az egó lenullázása a csoport érdekében. Tehát a társak, a környezet a mértékegység. A közös Vágy ( hordozója, kelyhe a Kli) azért lett összetörve, hogy aztán mi a fejünket meghajtva a csoport előtt, megtudjuk, hol a helyünk s ez erőt ad nekünk a teremtőtől.
A törés után a Kli szétesett sok-sok kis részre. A Teremtpő, aki benne volt, szintén szétesett és most a részekben lakozik. Ez a felső Erő által készített puzzle kirakósjáték része. HA összerakjuk., összerakjuk a közös lelket, a teremtőt s a részekben bujkáló Fényeket.
Ebben a világban az önközpontúságban (egoizmusban) mindez a fizikai csoportban jelenik meg. A valóságban persze nem csoport ez. HAnem egy spirituális elhivatás. A csoportban együtt lenni akaró és beszélő vagy akár éneklő emberek különbségei helyett azonosulsz velük és észreveszed a saját részedet (hordozó Kli-det) a másikban, amit a Teremtő beléd plántált.
A társak arca mögött a szellemiség, a lelkiség környezete rejtezik. Most fogod csak felfedezni, hogy a jelen helyzet, a megtörtség csak a társak általi közös szellemi munkában tud helyrejönni: ez a spirituális munka. Ha a teremtőnek nincs értéke számodra, “bűnösnek” érzed magad és hogy a fontossága nőjön, a társakhoz fordulsz. A csoportban vannak a hordozók (Kelim) amiben a teremtő lakozik: a Fény megvilágítja s eljut hozzá a lelkiség értelme. Tehát minden egy helyen van. Az ember együtt van a saját maga réseivel, amit idegenekben idegennek észlel most még.
kgy