Dr. Michael Laitman

Csináljunk embert

Zohár könyvéből ” Csináljunk embert „, „Genesis”, 172. pont:  „Írva van, hogy csináljunk embert a saját képmásunkra, hasonmásunkra, ez azt mutatja, hogy az ember 6 lélekből áll össze, mint a bölcsességből és mint a kegyelemből, mint ahogy a felsőben, a Zéér Ampin de Atzilut … mert a kegyelem tulajdonitva záhár (him), és a bölcsesség ragyogása a Nukva (nő).  És a záhár (him) komlexebb lesz a bölcsesség ragyogásában a Nukva által, és a Nukva komlexebb lesz a kegyelemben a záhár által. Akkor válik egyetlen emberré a világban és minden kormányzója, mint a felső Zon”.

A hálózati kapcsolat közöttünk, az úgynevezett „ember”, nem a megszerzési vágyban, hanem a kapcsolat a vágyak és a tulajdonságok között. Mivel irva van: „Csináljunk az embert a mi képmásunkra, hasonmásunkra”. Azaz, a „csináljunk embert” ez az adakozás mértéke, amely felfedeződik kölcsönös kapcsolatban az egyéni lélek között, egy hálózatban, amely összeköti őket. Van benne „kegyelem” és bölcsesség „, a férfi és női részek. Mindezt mi tanuljuk, a Zohár könyvében.

Ezért a Zohár olvasása során, mi el kell képzeljük magunknak milyen a mi kapcsolataink, romlottak vagy a korrigáltak, de amikor felfedezzük ilyen módon, feltárul a rendszer, amelyben ezek a tulajdonságok találhatok.

Nem számít, ha feltárul romlott formában, mint a rabbi Simon tanitványainál, amikor feltárult a gyűlölet minden erejében. A legfontosabb dolog, hogy ez nem közömbösség. De ha ez az erő jó vagy rossz, nem számít. Maga az erő mértékéről, a letisztázásáról beszél. És ez a szint mindig jobb és bal vonal, két egymással ellentmondó tulajdonság, a rosz erő is és a jó erő, amelyek kapcsolódnak a „középső vonalon”.

Ezért nem kell félni a rosz felfedezésétől, „meg kell vizsgálni a rosszat, mint a jót”. A fő dolog, hogy cél felfedezésére legyen, ha lehetséges jóval magasabb, erőteljesebb  és letisztázott.

(BS)

Szólj hozzá

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

77 queries in 0,140 seconds.