” Én fekete vagyok és még is gyönyörű „
Zohár könyve, Beresit fejezet: „A sötétség az a fekete szín a Tórában, azaz a tinta a betűkben. A Fény, az a fehér a Tórában, azaz a pappír (a pergamenek), amelyre a betűk lettek ráírva. Amikor a Fény beleöltözik a sötétségbe,…
Read more
